وبلاگ

مناسب ترین شیشه پنجره دوجداره کدام اند ؟

مناسب ترین شیشه پنجره دوجداره

مناسب ترین شیشه پنجره دوجداره کدام اند ؟: ممکن است در موقع انتخاب شیشه برای پنجره دوجداره شما هم با این سوال مواجه شده باشید که واقعا مناسب ترین شیشه پنجره دوجداره کدام است؟ اصلا آیا شیشه ها فرق چندانی با هم دارند. این شیشه ها در انواع مختلفی تولید می شوند که با توجه به شرایط محیطی و عوامل دیگر می توان یکی از آنها را انتخاب نمود.

قیمت و مشخصات پروفیل پنجره دو جداره در سایت الماس وین

مناسب ترین شیشه پنجره دوجداره کدام اند ؟

شیشه های دوجداره

وجه تمایز بین شیشه های معمولی و شیشه های دوجداره، در نظر گرفتن فضای خالی مابین دو لایه شیشه است. به عبارتی این شیشه ها در صورت حذف گاز آرگون کارایی برابر با شیشه های معولی خواهند داشت. فاصله بین دو شیشه را با استفاده از اسپیسرها می توان ایجاد نمود. درزگیرهای تعبیه شده هم می توانند این اسپیسرها را بر روی شیشه ثابت نگه دارند. استفاده از زیولیت هم این پنجره ها را به عایق رطوبت تبدیل می کند.

انتخاب شیشه دوجداره مناسب

استحکام و مقاومت بالا در انتخاب شیشه حرف اول را می زند. شیشه های دوجداره هم از این امر مستثنی نیستند و لازم است در وهله اول به این موضوع دقت شود. از آنجایی که شیشه پنجره های دوجداره از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند در ادامه به سه مورد بسیار مهم در این زمینه اشاره می کنیم تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید:

  • عایق صوتی

از مشخصات بارز به کار رفته برای شیشه های دوجداره ایجاد عایق صوتی است. وجود گاز آرگون در فضای بین دو لایه شیشه می تواند از انتقال صدا جلوگیری نماید. برای تحقق این امر لازم است پروفیل انتخابی از ضخامت بیشتری برخوردار باشد. توجه به این نکات و تشخیص آن، نیاز به تخصص دارد و هر کسی نمی تواند میزان گاز آرگون و ضخامت پروفیل را تشخیص دهد. پس لازم است با فرد متخصص در این مورد مشورت کنید.

  • عایق حرارتی

همان طور که در مطالب بالا ذکر کردیم شیشه های دوجداره از دو لایه شیشه تک جداره و یک اسپیسر که در میان این لایه ها قرار می گیرد ساخته می شوند. برای تامین عایق حرارتی در پنجره های دوجداره که ویژگی بارز دیگر این شیشه ها محسوب می گردد، بهتر است از اسپیسرهای بزرگتر استفاده شود. با افزایش ضخامت شیشه در پنجره های دوجداره از عایق حرارتی بودن آن کاسته شده و در عوض بر عایق صوتی آنها افزوده می گردد.

  • ظاهر و رنگ شیشه

شیشه های دوجداره تنوع بسیار زیادی دارند که از آن جمله می توان به لمینت، ساده، سکوریت، رنگی، دودی و رفلکس اشاره نمود. هر کدام از این موارد هم از نظر رنگ بندی تنوع زیادی دارند. این میزان تنوع کافی است تا قدرت انتخاب را در خریداران به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

به دلیل تنوع زیاد شیشه ها در ادامه به برخی از آنها خلاصه وار می پردازیم:

  1. شیشه های ساده : این شیشه ها با توجه به نامشان ساده هستند و به صورت شفاف و بدون رنگ تولید می شوند. شیشه های دوجداره ساده در ابعاد ۶+۶، ۶+۴، ۴+۴ در بازار دسترس هستند.
  2. شیشه های رنگی : در این نوع شیشه ها دو رنگ مختلف وجود دارد که در حقیقت یکی از لایه ها رنگی و لایه بعدی بدون رنگ در نظر گرفته می شود. برای این شیشه ها تنها سایز ۴+۴، ۶+۴ در بازار وجود دارد.
  3. شیشه های رفلکس : این مدل از شیشه ها تقریبا همانند نوع رنگی است و ابعاد آن هم ۴+۴ و ۶+۴ می باشد.
  4. شیشه های دوجداره رفلکس : شیشه های رفلکس به رنگ های سبز، نقره ای، آبی، برنز و طلایی در بازار موجود است.
  5. شیشه های سکوریت : به دلیل دوام و مقاومت بالای این نوع از شیشه ها می توان از آنها برای مکان های پرخطر استفاده نمود. در واقع این نوع از شیشه ها را می توان از باکیفیت ترین نوع شیشه های دوجداره محسوب نمود. این شیشه ها قیمت بیشتری دارند و در صورت شکستن تکه های ریز آن برنده نیستند و خطر جانی چندانی نخواهند داشت.

کلام پایانی

با توجه به نکاتی که راجع به شیشه در پنجره های دوجداره عنوان شد، لازم است بر اساس محلی که قرار است شیشه در آنجا نصب گردد، نوع متناسب انتخاب گردد. در این زمینه توجه به قیمت شیشه هم می تواند تاثیرگذار باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *