وبلاگ

معرفی انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی آلومینیم

شرکت درب پنجره دوجداره

معرفی انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی آلومینیم: بیشتر خریداران پنجره در هنگام انتخاب به این فکر می کنند که کدام نوع از پنجره های دو جداره برای محل موردنظرشان مناسب است. خوشبختانه به دلیل استقبال روزافزون از پنجره های دو جداره، سازندگان این پنجره توانسته اند آنها را در اشکال و انواع مختلفی تهیه و در اختیار خریدار قرار دهند. در این مقاله سعی شده است به معرفی انواع مختلف این پنجره ها هر چند کوتاه بپردازیم.

بررسی دقیق تر انواع پروفیل پنجره upvc داخل لینک

معرفی انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی آلومینیم

  1. پنجره دو جداره ثابت:

از ساده ترین نوع پنجره های دو جداره آلومینیومی که کاربرد زیادی نیز دارند، پنجره دو جداره ثابت است. کارایی مطلوب و کاربرد زیاد این نوع پنجره، علاوه بر برخورداری از قیمت مناسب، به دلیل ثابت بودن آن نیز می باشد. به دلیل این که در ساخت این مدل از مکانیسم خاصی استفاده نشده است، عایق بندی آن از نظر حرارتی، صوتی و گرد و غبار به راحتی انجام گرفته است.

  1. پنجره های دو جداره لولایی و شیب دار:

این پنجره ها دو حالته هستند به عبارتی هم به صورت لولایی ساده باز می شوند و هم به حالت شیب دار. جنس قاب پنجره های دو حالته از نوعی پلاستیک سخت و سفت تهیه شده است که با چرخش به سمت داخل می توان آنها را باز نمود. در حالت شیب دار قسمت بالای پنجره کمی به سمت داخل می چرخد و به صورت شیب دار و مانند پنجره های کابینتی باز می گردد.

  1. پنجره دو جداره تک حالته:

در طراحی این مدل از پنجره های دو جداره سعی شده است تا نور طبیعی بیشتری به فضای داخلی راه یابد. با نصب این پنجره ها می توانید روشنایی فضای داخلی را افزایش دهید که این موضوع با کمک ابعاد بزرگ پنجره امکان پذیر می گردد. نحوه باز شدن این پنجره ها از تنوع زیادی برخوردار است. ویژگی بارز پنجره های دوجداره تک حالته ارزانی آنها است که در عین سادگی بسیار زیبا و مقاوم است و عایق کاری خوبی دارد.

  1. پنجره دوجداره خلیجی:

کاربری پنجره های دو جداره خلیجی غالبا در پذیرایی است. فضای داخلی ساختمان با استفاده از این نوع پنجره بزرگ تر و دلبازتر به نظر خواهد رسید. پنجره دو جداره خلیجی را می توان به وسیله چیدمان مناسبی از پنجره های بازشو و ثابت تهیه نمود. از ترکیب این پنجره ها به یک فضای قوسی شکلی می رسیم که ظاهری زیبا به وجود می آورد.

  1. پنجره دوجداره کمانی:

پنجره های دوجداره کمانی در مقایسه با پنجره های خلیجی، جلوه زیباتری دارند. به جرات می توان گفت که پنجره های دو جداره کمانی از پیشرفته ترین و مدرن ترین نوع پنجره های دو جداره محسوب می گردند. اگر به یاد داشته باشید در مورد پنجره های خلیجی گفته شد که با ایجاد زوایای مختلف در پنجره سعی می شد پنجره را به حالت دایره شکل داد. در پنجره های دوجداره کمانی، خودشان از افق دارای قوس هستند.

  1. پنجره دوجداره دایره ای یا محوری:

این مدل از پنجره های دو جداره به دلیل طراحی منحصر به فردشان بسیار کمیاب هستند زیرا طراحی آنها کمی مشکل است. این مدل هم، قابلیت بازشو دارد که در آن پنجره های دو جداره که دایره ای شکل هستند بر روی محور قطری خود باز می شوند.

  1. پنجره دو جداره کشویی عمودی:

این پنجره ها می توانند جلوه سنتی به فضای ساختمان داده و برای دوستداران این سبک می تواند گزینه مناسبی باشد. پنجره های دو جداره کشویی عمودی از ظاهری اره ای برخوردار هستند و به همان سبک هم کار می کنند. این مدل به حالت عمودی چرخیده و باز می شود و در عین حال ایرادات پنجره های ارسی کلاسیک در آنها رفع شده است.

  1. پنجره دو جداره کلنگی:

پنجره دو جداره کلنگی تنها از یک سمت قابلیت بازشوندگی دارند که می توان بر اساس خواست مشتری به هر جهتی آن را تنظیم نمود. از این مدل برای محل هایی از قبیل سرویس بهداشتی، حمام، راه پله و نورگیر می توان استفاده نمود.

  1. پنجره دو جداره مدل سایبانی:

این مدل پنجره تنها می تواند بر روی یک محور افقی حرکت نماید. جهت باز شدن پنجره هم می تواند بنا به خواست مشتری انتخاب گردد که می تواند برای حمام، سرویس بهداشتی ، نورگیرها و راه پله گزینه مناسبی باشد.

پنجره های دو جداره کشویی یا ریلی، دو جداره مدل آکاردئونی، دو جداره دو لنگه باز شو و دو جداره فولکس واگنی هم از دیگر انواع پنجره های دو جداره هستند که به دلیل طراحی ویژه آنها، کاربرد کمتری دارند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *