وبلاگ

عوامل موثر در قیمت پنجره دوجداره upvc آلومینیم

پنجره ثابت

عوامل موثر در قیمت پنجره دوجداره upvc آلومینیم: در مورد خرید هر وسیله ای علاوه بر کیفیت و فاکتورهای دیگر، قسمت مهم و در واقع اصلی ترین مورد قیمت و هزینه ای است که باید برای این خرید صرف کنید. مسلما همه دوست داریم بهترین نوع و بهترین مارک را خریداری نماییم ولی با بودجه محدود مقدور نیست. این مساله در مورد خرید و نصب پنجره دو جداره هم صادق است. لازم است قبل از خرید و تهیه این مدل پنجره ها، برآورد اولیه ای از قیمت نهایی داشته باشیم و آن را با بودجه در نظر گرفته شده، مقایسه نماییم. قیمت پنجره های دو جداره می تواند معلول عوامل متعددی باشد که قصد داریم به آنها اشاره نماییم.

عوامل موثر در قیمت پنجره دوجداره upvc آلومینیم

تعداد پنجره ها

تعداد پنجره ها با توجه به لوازمی که برای ساخت آنها به کار می رود و البته هزینه ای که باید صرف نصب هر کدام گردد، می تواند با قیمت نهایی رابطه مستقیمی داشته باشد. به عبارتی با افزایش تعداد پنجره ها، به لوازم بیشتری برای ساخت آنها نیاز خواهیم داشت و مسلما هزینه بیشتر می گردد.

نوع شیشه

طیف گسترده ای از انواع شیشه در بازار موجود است که مسلما از قیمت های مختلفی نیز برخوردار هستند. به عنوان مثال شیشه های دو جداره در مقایسه با نوع معمولی آنها به دلیل تکنولوژی که برای ساخت آن و عایق نمودنش استفاده شده، از قیمت بیشتری برخوردار است. البته در مورد شیشه های دو جداره به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی می توان از قیمت بالای آن چشم پوشی نمود زیرا در بلند مدت به صرفه خواهد بود.

جنس فریم پنجره یا همان پروفیل

متداول ترین جنسی که برای فریم پنجره های دو جداره استفاده می گردد، UPVC و آلومینیوم است. نوع آلومینیومی این فریم ها قیمت بالاتری دارند. آلومینیوم قابلیت بازیافت داشته و نسبت به UPVC مقاومتر است، علاوه بر این وزن کمتری هم دارد که نصب آن را آسان تر می کند.

از سوی دیگر فریم UPVC بسیار ارزان تر بوده و نگهداری آن هم بسیار راحت تر است. فریم های UPVC در افزایش مصرف انرژی تاثیری ندارند و در برندهای متنوعی در بازار موجود است. این پروفیل با در نظر گرفتن کیفیت و برندی که دارد و البته رنگ و مدلی که مشتری سفارش می دهد قیمت های متنوعی خواهد داشت.

ابعاد

ابعاد و سایز پروفیل ها و پنجره ها عامل دیگر موثر در قیمت است. پروفیل های UPVC از نظر عرض در سه اندازه ۶۰، ۷۰ و ۸۰ تولید می شود. علاوه بر این از نظر ظاهری هم به دو دسته ساده و دکوراتیو دسته بندی می شوند.

تعداد حفره های موجد در پروفیل یعنی چمبر

چمبر به حفره های خالی اطلاق می شود که در عرض پروفیل UPVC و در داخل آن ایجاد می شود. تعداد نرمال این چمبرها می تواند از ۳ تا ۷ عدد تغییر کند که تعدادشان می تواند تاثیر مستقیمی بر قیمت نهایی بگذارد.

شکل کاربردی

در حالت کلی برای پروفیل UPVC سه نوع کاربرد تعیین شده است:

  1. UPVC مختص فریم که می تواند به عنوان چارچوب در و پنجره به کار رود. این پروفیل به دو دسته تقسیم بندی می شود.
  2. UPVC مختص لنگه که کاربری آن در بازشوهای در و پنجره می باشد. این مورد هم دو نوع مختلف بیرون بازشو و داخل بازشو دارد.
  3. پروفیل مولین که درون چارچوب قرار می گیرد تا به عنوان ستون چه به صورت افقی و چه به صورت عمودی استفاده گردد که در دو نوع متحرک و ثابت تولید می شود.

شکل، ابعاد و سبک پنجره

این یک امر بدیهی است که قیمت پنجره هایی که به شکل و اندازه استاندارد هستند در مقایسه با نوع سفارشی که شکل های غیرمعمولی دارند، متفاوت و ارزانتر باشد. در ضمن پنجره هایی که ابعاد بزرگتری دارند به دلیل استفاده از مواد اولیه بیشتر قیمت بیشتری هم خواهند داشت.

یراق آلات و ابزار مصرفی

یراق آلاتی که برای ساخت پنجره استفاده می گردد در تامین امنیت پنجره و کیفیت باز و بسته شدن آن موثر خواهد بود. امنیت پنجره با کیفیت این ابزارآلات رابطه مستقیم دارد. در مواردی که از جنس باکیفیت استفاده گردد امکان شکستگی و مشکلاتی شبیه به آن کمتر پیش خواهد آمد.

هزینه نصب

هزینه نصب پنجره دو جداره توسط نصاب تعیین می گردد که به عوامل مختلفی از قبیل ابعاد و تعداد پنجره ها و میزان خوشنامی کمپانی تولیدکننده پنجره بستگی دارد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *