وبلاگ

آشنایی با پنجره دوجداره سقفی و مزایا و معایب آن

پنجره سقفی

آشنایی با پنجره دوجداره سقفی و مزایا و معایب آن: آشنایی با پنجره های سقفی و مزایا و معایبی که دارند موضوع بحث این مقاله خواهد بود. پنجره های سقفی همانطور که از نامشان پیدا است در سقف ساختمان تعبیه می شوند درست بر خلاف نوع معمول پنجره که بر روی دیوار قرار داده می شود. فروش و نصب درب و پنجره دوجداره آلومینیومی در تهران

آشنایی با پنجره دوجداره سقفی و مزایا و معایب آن

تفاوت پنجره سقفی و نورگیر

از نورگیر می توان در درون ساختمان هم استفاده نمود در صورتی که از پنجره سقفی به دلیل برخورداری از امکان باز و بسته شدن نمی تواند در درون بافت بنا مورد استفاده قرار بگیرد. در حالت کلی پنجره نورگیر، نوعی پنجره ثابت است که می تواند در سقف هم استفاده گردد ولی پنجره سقفی از نوع متحرک است که قابلیت باز و بسته شدن دارد و می تواند در تهویه هوا نیز مفید باشد. لازم است اشاره نماییم که در برخی موارد می توان از پنجره های نورگیر و سقفی به جای هم استفاده نمود.

نقش پنجره در مدل های مختلف

برای تهویه هوای فضای داخلی ساختمان و همچنین تامین نور، پنجره ها می توانند نقش مهمی داشته باشند. زیبایی ساختمان و همچنین دکوراسیون داخلی با استفاده از پنجره، جلوه زیباتر و بهتری خواهد داشت. پنجره ها دارای تنوع در مدل و طرح می باشند که بنا به محل مورد استفاده، هزینه و سلیقه شخصی می توانند انتخاب گردند. پنجره های آلومینیومی، پنجره چوبی ، پنجره های دوجداره upvc و … از انواع پنجره هستند.

پنجره سقفی

امروزه با تنوع بسیاری که در پنجره ها دیده می شود، می توان با انتخاب هر کدام جلوه خاصی به ساختمان داد. پنجره های سقفی یکی از انواع پنجره ها هستند که می توانند در یک سقف مسطح و یا شیب دار قرار داده شوند. علاوه بر زیبایی این مدل، استفاده از پنجره سقفی می تواند روشنایی روزانه فضا را تامین نماید. به هنگام شب هم مشاهده ستارگان می تواند حس خوبی را به شما القاء نماید.

معرفی پنجره سقفی و ویژگی های آن

این پنجره به منظور روشنایی طبیعی محیط در روز بسیار مناسب است که از امکان کنترل به دو صورت اتوماتیک و دستی برخوردار است. شما می توانید برای پنجره سقفی خود از انواع پرده ها هم استفاده نمایید. به دلیل قابلیت باز و بسته شدن این مدل از پنجره ها، آنها می توانند تهویه محیط را هم بر عهده بگیرند.

از پنجره های سقفی در چه مکان هایی می توان استفاده نمود؟

کارخانه ها، کارگاه ها، خانه های ویلایی، سوله ها و ساختمان های دیگر مکان هایی برای استفاده از پنجره سقفی محسوب می گردند. شما می توانید بنا به سلیقه خود یکی از جنس های این پنجره را از قبیل upvc، چوبی و … برای پنجره سقفی موردنظر خود استفاده نمایید.

پنجره سقفی و حس خوب

در صورت استفاده از پنجره سقفی در ساختمان، ارتفاع سقف در مقایسه با سقف های عادی بلندتر به نظر خواهد رسید. علاوه بر این مورد وقتی در زیر این پنجره قرار بگیرید حس دل انگیز و نشاط آوری در شما ایجاد خواهد شد.

پنجره سقفی و نصب آن در آشپزخانه

با نصب پنجره سقفی در آشپزخانه می توانید به هنگام میل غذا از مشاهده آسمان آبی و ستارگان لذت ببرید. در این هنگام حس خوب بودن در میان طبیعت در شما تداعی خواهد شد.

پنجره سقفی و نصب آن در پذیرایی

به وسیله نصب و اجرای پنجره سقفی در اتاق نشیمن و یا پذیرایی می توانید فضا را مدرن تر و لاکچری تر نمایید. ممکن است پذیرایی ساختمان شما طول زیادی داشته باشد که در این مواقع استفاده از پنجره های سقفی که می توانند به شکل های مختلفی اجرا شوند، برای هدایت نور طبیعی به فضای داخلی گزینه مناسبی می تواند محسوب گردد.

موارد استفاده از پنجره های سقفی

نورگیرها و یا پنجره های سقفی می توانند به منظور استفاده در اتاق های زیرشیروانی و یا سقف ها گزینه مناسب تری باشند. علاوه بر این در صورتی که فضای داخلی ساختمان بزرگ باشد، تهویه محیط و روشنایی مناسب می تواند با استفاده از پنجره های سقفی انجام بگیرد.

استفاده از پنجره های سقفی چه مزایایی می تواند داشته باشد؟

  1. ورود نور به داخل ساختمان
  2. خارج نمودن هوای گرم در تابستان
  3. گرم کردن فضای داخلی در زمستان
  4. مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست
  5. مناسب برای گل و گیاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *