دسته‌بندی نشده

پروفیل پنجره آلومینیومی | پنجره دوجداره آبایان | الماس

پروفیل پنجره آلومینیومی | پنجره دوجداره آبایان | الماس

پروفیل پنجره آلومینیومی: پنجره های آلومینیومی شما را شگفت زده می کنند. زیرا هم زیبایی ظاهری نمایی که در آن قرار گرفته اند را تامین می کنند و هم مقاومت موجود در ساختمان را فراهم می آورند. این پنجره در مقابل صدایی که از بیرون وارد خانه می شود مقاوم است و عایق بندی خوبی از خود نشان می دهد. پنجره آلومینیومی مزایای بسیار زیاد و قابل ذکری دارد که ما می خواهیم آن ها را در طول این مطلب به شما انتقال دهیم. مجموعه صنعتی الماس در زمینه ساخت پنجره آلومینیومی باکیفیت در کشور به فعالیت می پردازد و نظر مشتریان زیادی را نیز به فعالیت های خود جلب کرده است.

پروفیل پنجره آلومینیومی | پنجره دوجداره آبایان | الماس

شما برای اینکه کیفیت پنجره آلومینیومی تان را تضمین کنید باید نسبت به پروفیلی که تولید می کنید اطمینان حاصل کنید و کیفیت آن را درنظر بگیرید. منظور و مراد ما از پروفیل همان چهارچوبی است که شیشه پنجره درون آن قرار می گیرد. هرقدر کیفیت پروفیل پنجره آلومینیومی بیشتر باشد، ماندگاری و استحکام پنجره نیز به صورت شگفت انگیزی گسترش پیدا می کند. چون اسکلت و ساختار اصلی پنجره را شکل می دهد.

گونه های مختلف پروفیل در ساخت پنجره آلومینیومی

پروفیل هایی که در تولید پنجره آلومینیومی به کار گرفته می شوند در ۲ دسته کلی تقسیم خواهند شد. یکی از این دسته ها پروفیل های ثابت است و دیگری متحرک. پروفیل های ثابت و فیکس همانطور که از اسمشان هویداست باز و بسته نمی شوند و به شکل ثابت به کار خود ادامه می دهند. به صورت کلی پروفیل تولیدی مجموعه الماس هم وزن کمی دارد و هم می تواند فشار بار زیادی را تجربه کند. پروفیل متحرک نیز در گذشته بیشتر برای بالا بردن مقاومت پنجره ها مورد استفاده قرار می گرفت اما در حال حاضر به واسطه تغییراتی که پدید امده است از این پروفیل برای عایق نمودن پنجره ها نیز استفاده می کنند. به پروفیل های متحرک مولیون هم می گویند.

جهت مطالعه مقاله پنجره دوجداره وین تک کلیک کنید.

پروفیل نرمال بریک

تقسیم بندی دیگری هم در این زمینه وجود دارد که پروفیل پنجره های آلومینیومی را در درون خود جای می دهد. پروفیل پنجره آلومینیومی به ترمال و نرمال بریک تقسیم می شوند. پنجره های نرمال عموما باریک هستند که طراحی شان هم جلوه زیبایی به نمای ساختمان می بخشد. پروفیل نرمال خصوصیات مهم دیگری نیز همچون تغییر نکردن رنگ، برقرار کردن امکان استفاده از شیشه های دو و سه جداره و… را دارند. پروفیل های نرمال قادر خواهند بود تا در قالب طرح های متفاوتی عرضه شوند. مثلا می توانند به شکل لولایی دربیایند. پروفیل های نرمال طرح لولایی بسیار محبوب هستند و صد و هشتاد درجه نیز باز می شوند.پنجره دوجداره خم | قیمت پنجره دوجداره | الماس

پروفیل های ترمال بریک

این قسم از پروفیل ها مدرن و امروزی محسوب می شوند زیرا مواد استفاده شده در فرایند تولید پروفیل های پنجره ترمال بریک به گونه ای است که آن ها را در برابر ضربه، دفرمه شدن و همچنین زنگ زدگی بیمه می کند. این محصول هم یک عایق حرارتی بی نظیر است و هم می تواند یک عایق صوتی بسیار مناسب به نظر برسد. در فرماسیون پروفیل ترمال بریک تیغه ای وجود دارد که به اسم پلی آمید معروف است. این تیغه می تواند جداره درونی و بیرونی را از یکدیگر جدا سازد. یکی از نکات بسیار ضروری است است که ما باید در عایق نمودن پروفیل پنجره آلومینیومی از آن بهره ببریم. بهره بردن از متریال دیگری به جز پلی آمید می تواند ویژگی عایق بودن پنجره را تا حد قابل توجهی پایین بیاورد.

پروفیل پنجره آلومینیومی و خصوصیات آن

پروفیل آلومینیومی از خصوصیات بسیار بااهمیتی برخوردار گردیده است که این مسئله نظر افراد زیادی را نیز با خود همراه کرده است. یکی از این ویژگی ها انعطاف پذیری یا همان شکل پذیری می باشد. بدین گونه که ما در طرح های متفاوت و گاه متضادی می توانیم پنجره های آلومینیومی موردنظر خود را به مجموعه الماس سفارش دهیم. یکی دیگر از خصوصیات مهم و فراموش ناشدنی پروفیل پنجره آلومینیومی این است که اجازه هدر رفتن انرژی را به پنجره نمی دهد. در ادامه نیز باید این مسئله را ذکر کنیم که پروفیل های تولیدی در مجموعه الماس مانع از انتقال آلودگی صوتی به محیط درون خانه می شوند. همچنین در برابر حرارت و آتش نیز مقاومت زیادی از خود بروز می دهند.

جهت مطالعه مقاله قیمت پنجره دوجداره کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *