وبلاگ

کدام پنجره دوجداره یو پی وی سی بهتر است؟

پنجره ثابت

کدام پنجره دوجداره یو پی وی سی بهتر است؟: در صورتی که اهل سفر باشید حتما تاکنون متوجه رقابت تنگاتنگی که بین شرکت های مختلف در زمینه پنجره های دوجداره وجود دارد، شده اید. به نظر شما چه پروسه ای را باید طی نمود تا بتوان یکی از انواع این پنجره ها را انتخاب نموده و آن را نصب کرد. انتخاب پنجره دوجداره با توجه به تنوع در مدل و تنوع در برند، نمی تواند کار ساده ای باشد. لازم است نخست آشنایی هر چند مختصری از انواع پنجره های دوجداره داشته باشید و سپس سعی نمایید تا با توجه به محل مورد استفاده، نمای ظاهری ساختمان و بودجه ای که در نظر گرفته اید نسبت به انتخاب بهترین نوع آن اقدام نمایید. بعد از انتخاب و خرید پنجره دوجداره هم بایستی از افراد مجرب برای نصب کمک بگیرید تا عمر پنجره کم نشده و هزینه اضافی برایتان به وجود نیاید.

در ادامه قصد داریم به الفبای انتخاب بهترین پنجره دوجداره هر چند کوتاه اشاره نماییم. نکاتی که ذکر خواهیم نمود در انتخاب پروفیل پنجره دو جداره مهم هستند و می توانند برای انتخاب و خرید مشکل گشا باشند.

کدام پنجره دوجداره یو پی وی سی بهتر است؟

ویژگی های پنجره های دوجداره در حالت کلی:

  1. فاصله بین صفحات شیشه ای از یکدیگر ۱۲-۱۶ میلیمتر است.
  2. ضخامت پنجره دوجداره به اندازه ۳-۱۰ میلیمتر است.
  3. مابین صفحات شیشه ای را با گاز پر می نمایند.

معایبی که در پنجره دوجداره وجود دارد:

  1. قیمت بیشتری در مقایسه با نوع قدیمی پنجره ها دارد. ولی با در نظر گرفتن مزایای آن ارزش سرمایه گذاری را دارد.
  2. این پنجره ها در صورت بروز مشکل به صورت تکی و دانه ای قابلیت تعمیر را ندارند. به همین دلیل بهتر است در انتخاب جنس خوب دقت نمایید.

مدل های مختلف و انتخاب بهترین پنجره دوجداره

دقت کنید که نوع شیشه و مدل آن برای پنجره ای که قرار است استفاده گردد، اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال برخی از مدل های خاص از قبیل پنجره هایی که به شکل گرد هستند را نمی توان با هر پروفیلی شکل داد. پس لازم است کاملا دقت نمایید.

پنجره های دوجداره از نظر لنگه هم انواع مختلفی دارند:

  • پنجره تک لنگه: این مدل از پنجره ها برای استفاده در حمام، اتاق های کوچک و یا نورگیر انتخاب ایده آلی هستند.
  • پنجره دو لنگه: در اتاق هایی که طول آنها بیشتر از ۳ متر باشد انتخاب پنجره دو لنگه می تواند گزینه مناسبی باشد.
  • پنجره سه لنگه: در فضاهای عریض تر می توانید از این مدل استفاده نمایید.

مدل پنجره های دوجداره از نظر باز شدن آن‌ها:

پنجره دوجداره ثابت: ممکن است پنجره در محلی قرار گرفته باشد که باز شدن آن ممکن نباشد مثلا در برج ها و برخی اتاق ها، که در این صورت می توان از پنجره های ثابت استفاده می شود.

تک حالته: در این مدل لولای پنجره فقط قابلیت باز شدن به یک سمت را دارد و به دلیل سادگی از قیمت کمتری برخوردار هستند.

دو حالته: در این مدل شما می توانید پنجره را هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی باز نمایید. این مدل نسبت به مدل های قبلی قیمت بالاتری دارد.

پنجره دوجداره مدل سایه بانی: این مدل به دلیل برخورداری از یک لولا در قسمت بالایی پنجره می تواند مانند سایه بان باز شود. البته به دلیل طراحی خاصی که برای ساخت آن به کار رفته است در مقایسه با سه حالت قبلی قدری گران تر به فروش می رسد.

پنجره دوجداره مدل آکاردئونی: این پنجره به دلیل استفاده خاص آن به صورت سفارشی تولید و ساخته می شود. این مدل به حالت جمع شونده است و بیشترین کاربرد آن در استخرها است. به دلیل طراحی ویژه، این مدل مناسب استفاده در منازل نیست.

نتیجه گیری

لازم به ذکر است که در انتخاب بهترین مدل پنجره دوجداره بایستی تمام جوانب کار سنجیده شود. با در نظر گرفتن شرایط و محیط محلی که پنجره در آن نصب می گردد و با آشنایی با انواع مختلف پنجره های دوجداره می توانید به گزینه مناسب دست یابید. همواره به یاد داشته باشید مدل پنجره ای که قرار است برای یک فضای کوچک با نورگیری پایین انتخاب گردد با مدلی که برای فضاهای بزرگ و نورگیر انتخاب می شود، کاملا متفاوت است. پس انتخاب بهترین مدل بر اساس فضا و محل پنجره باید انجام بگیرد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *