وبلاگ

نگهداری درب و پنجره دوجداره | پنجره دوجداره upvc | الماس

نگهداری از درب و پنجره دوجداره UPVC

نگهداری درب و پنجره دوجداره : در حال حاضر و با رشد و توسعه شهرنشینی استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد و همخوان با زندگی مردم اقبال فراوانی یافته است. پنجره دوجداره نیز به عنوان یکی از موارد کاربردی در ساختمان های امروزی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

نگهداری درب و پنجره دوجداره | پنجره دوجداره upvc | الماس

پنجره های دوجداره در طرح و مدل های گوناگونی نظیر لولایی، کشویی، آکاردئونی، فرانسوی و … عرضه می شوند و مشتریان دست بازی در انتخاب گزینه های مناسب خود دارند. باید توجه داشت که قیمت خرید انواع پنجره دوجداره با توجه به رنگ، مدل و دیگر پارامترها در تغییر و نوسان است.

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره یا UPVC از مشتقات نفت خام محسوب شده و در برابر گرما و سرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و از هدر رفتن انرژی نیز ممانعت به عمل می آورد و زیبایی خاصی هم به نمای ساختمان می بخشد. انواع مدل های گوناگون پنجره دوجداره که در ساختمان های امروزی مورد بهره برداری قرار می گیرند از دو لایه شیشه که میانشان یک گاز بی اثر واقع شده، ساخته می شوند.

گروه صنعتی الماس

فریمی هم که در انواع گوناگون پنجره دوجداره مورد بهره برداری قرار می گیرد از پروفیل upvc  است. یو پی وی سی در مقابل فشار و ضربه بسیار مقاوم است

و می تواند در مواجهه با ضرباتی که بدان وارد می شود تحمل بالایی داشته باشد. در حقیقت upvc  جایگزین بسیار خوبی برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی است

که در ساخت و تجهیز پنجره دوجداره مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع گوناگون پنجره دوجداره را به شما معرفی کنیم.

پنجره دوجداره کشویی

این نوع از پنجره دوجداره یکی از کاربردی ترین و همینطور مورد اقبال ترین پنجره ها به حساب می آید. پنجره کشویی برای استفاده در محیط هایی

که از کمبود فضا رنج می برند بسیار مناسب است، زیرا حرکت ریلی لنگه بازشوی آن به جهت های چپ و راست در گردش است و قدرت مانوری خوبی دارد.

عملکرد این پنجره ها شبیه به نوع دو لنگه است ولی با یک تفاوت: پنجره های کشویی به شکل افقی در حال حرکت است.

نصب و تغییر این گونه از پنجره ها هم در هر نوع ساختمانی قابلیت اجرا را دارا است. ولی توصیه ما به شما این است که پنجره مناسب خود را با توجه

به ویژگی های ساختمان موردنظرتان برگزینید تا از امنیت و زیبایی‌شان نهایت استفاده را ببرید. پنجره کشویی به علت امکان ایجاد لنگه های بازشو در اندازه های بزرگ تر

تهویه خوبی برای محیط به نظر می رسد. همچنین باید توجه داشت که امکان ساخت این قبیل از پنجره ها در اندازه هایی بزرگ تر از اندازه های معمول و استاندارد وجود دارد.

پنجره دوجداره آکاردئونی

همانطور که از اسم پنجره آکاردئونی مشخص است این پنجره همچون آکاردئون باز و بسته می شود. به این معنا که به شکل لولایی و در یک جهت از چارچوب پنجره قرار خواهد گرفت.

در پنجره دوجداره آکاردئونی حرکت لنگه ها به واسطه غلتک ها و همچنین ریل هایی که به شکل افقی در جهت بالا و پایین پنجره قرار گرفته اند انجام خواهد شد.

این نوع از پنجره برای مکان هایی که به یک در و همچنین دهانه ی بزرگ به منظور رفت و آمد احتیاج دارند مناسب است.

البته می شود از این مدل برای حیاط های بزرگ هم بهره ببریم. هزینه استفاده از پنجره دوجداره آکاردئونی زیاد است و برای مکان ها و ساختمان های کوچک مناسب نیست.

از حیث کارایی و بهره وری در برابر هدر رفت انرژی و همچنین جلوگیری از ورود آلودگی های صوتی به داخل بنا این پنجره عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می دهد.

باید عنوان کرد که این نوع از پنجره ها برای نصب در ویلاهایی که از معماری ویژه ای بهره مند می شوند بسیار اهمیت دارد و مناسب است چون خواهد توانست جلوه ی زیبایی به نمای ساختمان اضافه کند.

پنجره فولکس واگنی

پنجره فولکس واگنی گونه ای از پنجره کشویی به حساب می آید که به شکل ریلی باز و بسته می شود. تفاوت اینگونه از پنجره ها با بقیه در این است

که ریل و یراق آلات به کار رفته در آن از بقیه پنجره های کشویی متفاوت است و همین مسئله کارایی آن را بهبود می بخشد.

همچنین آب بندی این پنجره نیز در مقایسه با مدل های دیگر بهتر است. اسم پنجره دوجداره فولکس واگنی وام گرفته شده از مدل باز و بسته کردن در ماشین فولکس واگن است؛ به این شکل که همچون در ماشین فولکس واگن به وقت باز شدن لنگه حدود ۸ سانتی متر بیرون می آید و به شکل کشویی باز و بسته می شود.

این پنجره بهترین مدل از پنجره کشویی محسوب می شود. در نظر داشته باشیم که این پنجره به خاطر کشویی بودن آنچنان فضایی را اشغال نمی کند.

در همین راستا گزینه مطلوبی برای فضاهایی محسوب می شود که جای زیادی ندارند.

پنجره دوجداره فرانسوی

پنجره های فرانسوی از انواع پنجره های لولایی به حساب می آیند و از لنگه های بازشویی بهره مند می شوند که با لولا باز و بسته خواهند شد.

برای این پنجره می توان از یراق آلات تک حالته و همچنین دوحالته بهره گرفت. تفاوتی که در میان پنجره های تک حالته و همچنین دوحالته معمولی با پنجره فرانسوی وجود دارد این است که در نوع فرانسوی، پروفیل مولیون محلی از اعراب ندارد و در حقیقت ستونی میان دو لنگه قرار نخواهد گرفت.

پس با باز کردن پنجره تمام عرض آن باز می شود و ستونی هم در این میان قرار نمی گیرد.

پنجره دوجداره ارسی

یکی از محصولات مجموعه الماس که بسیار منحصر به فرد بوده پنجره ارسی است. این پنجره عایق کاملی در برابر سر و صدا بوده و طرح های به کار رفته در آن همسو با پنجره های سنتی در معماری ایرانی و اسلامی که در گذشته زیاد دیده شده است.

این پنجره قابلیت این را دارد که در طرح های چوب و پنجره آلومینیوم ترمال بریک به مشتریان عرضه شود. عموما پنجره های ارسی در دو گونه ۳۴ میل و همچنین ۲۴ میل تولید و عرضه می گردند.

مجموعه الماس تولیدکننده انواع پنجره دوجداره، ویستابست، وین تک، آبایان و کرتین وال است. شما مشتریان عزیز می توانید برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید:

شماره تماس:

۰۹۱۲۸۵۱۸۹۰۶

۰۲۵۳۷۲۱۳۸۵۰

راهنمای نگهداری درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی: جذابیت درب‌ها و پنجره‌های دو جداره سبب شده است، که امروزه بسیاری از مردم اقدام به خرید و استفاده از آن‌ها نمایند.

اگر چه خرید و استفاده از این پنجره‌ها و درب‌ها بسیار خوشایند است و حس بهتری به انسان می‌دهد. ولی با این حال، باید گفت که تنها خرید و نصب درب‌ها و پنجره‌های دو جداره کفایت نمی‌کند.

بلکه آنچه در استفاده از درب و پنجره دو جداری یو پی وی سی مهم و ضروری است، نحوه نگهداری آن‌ها می‌باشد.

تنها در صورتی می‌توان از درب و پنجره دو جداره به صورت مفید و موثر استفاده کرد، که نحوه نگهداری آنها را بلد باشیم و بتوانیم به صورت دقیق و احسن از آنها نگهداری کنیم.

در این مقاله به بررسی روشهای نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC خواهیم پرداخت.

راهنمای نگهداری درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی

درب‌ها و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی روز به روز با استقبال بیشتر مردم مواجه می‌شود. امروزه دیگر بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند، در ساخت و سازهای خود و یا در نوسازی منازل و ساختمان‌های خود را پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی استفاده کنند.

استفاده از این درب‌ها و پنجره‌ها به دلیل زیبایی و سبکی وزن، عدم اشتعال، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، انعطاف پذیری، عایق بودن در برابر گرما، سرما، صدا و حرارت و الکتریسیته و همچنین دیگر مزایا و خصوصیاتی که دارد، بسیار مورد توجه و علاقه مردم است.

در صورتی که طراحی، تولید و حتی نصب پنجره و درب دو جداره یو پی وی سی به درستی و با دقت انجام شود، می‌تواند عمر آن را افزایش دهد.

ولی با این حال، تمیز کردن و نحوه نگهداری درب و پنجره یو پی وی سی هم نقش بسیار زیاد و مهم در افزایش عمر مفید درب و پنجره یو پی وی سی دارد.

از این رو، با توجه به برخی نکات و دقت در نگهداری پنجره و درب پو پی وی سی می‌توان طول عمر آن‌ها را بیشتر نمود.

نگهداری درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی

برای این که طول عمر مفید درب و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی را افزایش دهیم و علاوه بر آن، زیبایی و درخشندگی آن را حفظ کنیم، لازم است به برخی نگات و دستورالعمل‌ها در نگهداری درب و پنجره یو پی وی سی توجه و دقت داشته باشیم.

– روغن کاری

اولین و یکی از مهم ترین نکاتی که در نگهداری درب و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی باید به آن دقت و توجه داشت روغن کاری است.

روغن کاری کردن در همه نوع از درب‌ها و پنجره‌ها لازم و ضروری است. اما نکته‌ای که در روغن کاری درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی باید، به آن توجه و دقت داشت، این است که روغن کاری باید با استفاده از روغن‌های رقیق انجام شود.

از جمله روغن‌های رقیقی که برای روغن کاری درب و پنجره دو جداره مناسب است، می‌توان به روغن چرخ خیاطی اشاره کرد. قطعات یراق آلات درب و پنجره دو جداره را در بازه زمانی سه الی شش ماه بر اساس میزان استفاده روغن کاری کنید. این کار موجب حرکت روان و باز و بسته شدن راحت تر و آسان تر درب و پنجره دو جداره خواهد شد.

روغنکاری از نکات مهم در نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC است

روغنکاری از نکات مهم در نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC است

– شعله آتش، کبریت، جوش و غیره نباید به آن نزدیک کرد

از دیگر نکاتی که در مورد نگهداری درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی باید به آن دقت

و توجه داشت، این است، که جنس این پنجره‌ها و درب‌ها با وجود این که بسیار مقاوم

هستند، ولی از حساسیت بسیاری برخوردارند. در صورتی که شعله آتش به آنها نزدکی

کنید و در محل و نزدیکی آنها جوش کاری داشته باشید، به احتمال زیاد این درب و

پنجره‌ها آسیب خواهند دید. بنابراین از انجام چنین کاری‌هایی پرهیز کنید و در این

شرایط مراقبت درب و پنجره باشید.

– شستن درب و پنجره

از دیگر مواردی که می‌تواند برای نگهداری و افزایش عمر مفید درب و پنجره دو جداره

انجام داد، شستن آنها است. با این حال، باید دقت داشت، که شستن درب و پنجره‌های

دو جداره بسیار حساس و کاری دقیق است. بنابراین باید با نحوه شستن و تمیز کردن درب و پنجره دو جداره آشنایی کامل داشت.

علاوه بر این با استفاده از آب و صابون به صورت منظم و هر چند ماه یکبار لاستیک‌های درزگیر پنجره را شستشو دهید.

به این وسیله موجب افزایش طول عمر لاستیک‌های درزگیر درب و پنجره دو جداره خواهید بود. دقت داشته باشید، که انعطاف پذیری و نرم لاستیک‌های درب و پنجره دو جداره سبب عایق بندی بهتر شده و موجب راحتی باز و بسته شدن آن می‌گردد.

در حالی که با گذشت زمان گرد و خاک در درب و پنجره دو جداره می‌نشیند و از این رو، موجب خشک شدن آن می‌گردد.

تمیز کردن مداوم را همواره در برنامه داشته باشید.

تمیز کردن مداوم را همواره در برنامه داشته باشید.

– نکندن برچسب‌های محافظ روی درب و پنجره دو جداره

در بسیاری از مواقع درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی بر روی ساختمان و منزل نصب می‌شود. در حالی که هنوز کارهای ساخت و ساز و دیگر کارها به پایان نرسیده است.

درچنین شرایطی نباید، عجله کرد و بر چسب‌های روی درب و پنجره را کند. در این شرایط برای این که درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی آسیب نبیند، بهتر است، از کندن برچسب‌های آن خودداری کنید

باید تا زمانی که تمام کارهای ساختمانی و کارهایی که احتمال آسیب زدن به درب و پنجره وجود دارد، پایان بپذیرد و سپس اقدام به تمیز کردن و کندن بر چسب‌ها نمود.

همچنین اگر ساختمان در حال کار می‌شود، برای این که درب و پنجره آسیب نبیند، بهتر است بر روی آن یک پارچه و پلاستیک و غیره بندازید تا به این صورت مانع از آسیب دیدن درب و پنجره دو جداره شوید.

بیشتر بخوانید: روش تمیز کردن درب و پنجره UPVC

– استفاده از آب و صابون برای تمیز کردن

درب‌ها و پنجره‌های یو پی وی سی هم مانند همه انواع درب‌ها و پنجره‌های دیگر، نیاز به تمیز کردن و نظافت دارد.

چرا که این گونه از درب‌ها و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی با گذر زمان دچار آلودگی، کثیفی و غیره می‌شوند.

ولی با این حال، باید دقت داشت، که برای تمیز کردن و شستن درب و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی بهتر است

از صابون و آب ولرم استفاده کنید. به هیچ عنوان از مواد ساینده و شیمیایی مانند شیشه پاک و غیره برای تمیز کردن و شستن درب و پنجره‌های دو جداره استفاده نکنید.

– بررسی و تست عملکرد یراق ها

از دیگر نکاتی که در نگهداری و حفظ درب و پنجره‌های دو جداره باید به آن دقت و توجه داشت، بررسی

و تست عملکرد یراق‌ها می‌باشد. یک درب و پنجره دو جداره زمانی کارآیی و عملکرد درست و صحیح دارد، که به راحتی و آسانی باز و بسته شود و دستگیره‌های آن را راحتی حرکت کند.

از این رو، باید به عملکرد روان یراق درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی توجه داشته باشیم و آن را بارزسی کرده

و با روغن کاری و یا رگلاژ عملکرد آن را درست و بهینه کنیم. ولی باید به این نکته دقت داشت، که آچار کشی

و ریگلاژ یراق درب و پنجره دو جداره باید حتما توسط افراد آشنا و متخصص انجام شود.

بررسی یراق آلات در نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC

بررسی یراق آلات در نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC

– بررسی پیچ‌ها و مهره

درب‌ها و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی مانند سایر درب‌ها و پنجره‌ها از انواع اتصالات و پیچ و مهره تشکیل شده است.

این اتصالات و پیچ و مهره‌ها در گذر زمان و در اثر استفاده مداوم و مکرر می‌تواند شل شده و یا باز شوند.

از این رو، باید به صورت مدارم اتصالات و پیچ و مهره درب‌ها و پنجره‌های یو پی وی سی را بررسی و چک کرد

و در صورت مشاهده هر گونه آسیب دیدگی و یا شل شدن پیچ‌ها و غیره اقدام به درست کردن و سفت بستن آن نمود.

یکی از مهمترین نکات در نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC بررسی پیچ ها و مهره هاست!

یکی از مهمترین نکات در نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC بررسی پیچ ها و مهره هاست!

– دقت در استفاده

دقت و مراقبت در استفاده بسیار مهم است. این حساسیت در استفاده از درب‌ها و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی چند برابر می‌شود.

در درجه اول باید در استفاده از اهرم دستگیره دقت زیادی داشت. اهرم دستگیره باید در زوایه ۹۰ و یا ۱۸۰ درجه باشد.

علاوه بر این بهتر است، به دستگیره و به طور کلی به خود درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی چیزی آویزان نکنیم.

آن را در زمانی که باد می‌وزد باز نگذاریم، در زمان باز بودن درب و پنجره از قرار دادن اشیایی ما بین آنها خودداری کنیم.

با رعایت این گونه توصیه‌های ساده در استفاده از درب و پنجره می‌توان به نگهداری آن‌ها پرداخت و طول عمر درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی را افزایش داد.

دقت و مراقبت در استفاده بسیار مهم است. این حساسیت در استفاده از درب‌ها و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی چند برابر می‌شود.

دقت و مراقبت در استفاده بسیار مهم است. این حساسیت در استفاده از درب‌ها و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی چند برابر می‌شود.

– بررسی و چک کردن شیارهای درب و پنجره دو جداره

در اکثر درب‌ها و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی شیارهای تعبیه شده است، که در صورت بارش باران، می‌توان با استفاده از این شیارها آب را به بیرون هدایت کند.

از این رو، پنجره‌های دو جداره می‌توانند در صورت بارش باران آب ورودی به داخل پروفیل را به بیرون هدایت کنند.

اما اگر این شیارها مسدود شود، در این صورت آب در داخل پروفیل باقی می‌ماند و می‌تواند صدمات زیادی به پروفیل و لاستیک درزگیر بزند.

بنابراین اگر در مناطقی که بیشتر باران می‌بارد، زندگی می‌کنید، در این صورت باید هر چند وقت یکبار

شیارهای تعبیه شده در درب و پنجره دو جدار یو پی وی سی را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تمیز کار نماید.

<yoastmark class=

– مراقبت در دقت در زمان بازسازی و مرمت

اگر می‌خواهید ساختمان و منزل خود را بازسازی و مراقبت کنید، در این صورت باید خیلی به درب‌ها و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی دقت داشته باشید.

در این شرایط بهتر است، از کارهایی که سبب آسیب دیدن دب و پنجره می‌شود خودداری کنید. اگر گچ کاری و یا سیمان کاری در حال انجام است و یا حتی منزل را نقاشی می‌کنید، بهتر است روی درب و پنجره را با پارچه به صورت کامل بپوشانید تا کثیف و آلوده نشود.

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره به این مفهوم است که در ساخت آن از ۲ لایه شیشه بهره گرفته شده است. در واقع می توان اینطور بیان داشت که اینگونه از پنجره ها انتقال حرارت را به حداقل می رسانند

و جلوی ورود آلودگی صوتی به فضای درون خانه یا محل کار را می گیرند. در ایران این نوع از پنجره ها در مدل هایی نظیر پروفیل یو پی وی سی و همینطور آلومینیومی

تولید و در بازار عرضه می شود. ما براساس مدل سازه می توانیم از این محصول به خوبی بهره ببریم. در تولید شیشه های پنجره دوجداره ما می توانیم از گازهایی نظیر آرگون استفاده کنیم

تا نفوذ گرما و همچنین برودت به حداقل ترین شکل خود کاهش یابد. در شهرهای بزرگ، مخصوصا در کلانشهرها استفاده از پنجره های دوجداره رواج فراوانی دارد زیرا باید

امکانی در این میان وجود داشته باشد تا بتوان از ورود گرد و غبار به فضای خانه یا محل کار ممانعت به عمل آورد. شیشه های دوجداره این پنجره با ابزاری به نام مولین از یکدیگر جدا می شوند.

بازشو پنجره دوجداره

بازشو پنجره دوجداره

بازشو پنجره دوجداره هم به واسطه لولاهایی که به فریم پنجره وصل می شوند با یراق، دستگیره و همینطور زاماک در جای خودشان ثابت می مانند.

این محصول به علت کلفتی شیشه و همچنین پروفیل های UPVC قادر خواهد بود تا بهترین بازدهی را در زمینه عایق بندی فضای درون ساختمان از خود ارائه دهد.

در نهایت بهره بردن از این محصول در خانه و یا محل کار به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید به راحتی زندگی کنید و آسایش را برای خود با انتخاب پنجره دوجداره الماس

به ارمغان بیاورید. اگر در محیطی زندگی یا کار می کنید که بیم نداشتن امنیتش را دارید کافی است تا از پنجره های دوجداره مجموعه الماس استفاده کنید زیرا محصولات ما

از استحکام بسیار خوبی بهره مند شده اند و می توانند به شما در مسئله امنیت ساختمان یاری برسانند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *