دسته‌بندی نشده

نکات انتخاب پنجره دوجداره | پروفیل ویستابست | شرکت الماس وین

مزایا استفاده از پنجره دوجداره | پروفیل آبایان | الماس وین

نکات انتخاب پنجره دوجداره: پنجره های دوجداره از دو یا چند ورق شیشه ای که توسط قاب های دور به یکدیگر متصل می شوند، تشکیل شده‌اند. در این پنجره دو شیشه با فاصله استاندارد در یک قاب به هم وصل شده اند. اگر سه شیشه با هم در یک قاب باشند، یک پنجره سه جداره است .

نکات انتخاب پنجره دوجداره | پروفیل ویستابست | شرکت الماس وین

پنجره های دو جداره از نظر ضخامت شیشه و عرض فاصله بین ورق های شیشه ای با هم تفاوت دارند. ضخامت کل واحد شیشه با توجه به سیستم پروفیل انتخاب می شود.

در انتخاب پنجره دوجداره به چه نکاتی باید توجه کرد؟

چندین پارامتر کلیدی وجود دارد که ارزش توجه به آنها را دارد و به طور مستقیم بر خواص صرفه جویی در انرژی پنجره های دو جداره تأثیر می گذارد

این عوامل عبارتند از:

شیشه کم مصرف؛

شیشه چند منظوره؛

گاز بی اثر در داخل محفظه های دو جداره؛

شیشه کم مصرف با پاشیدن یون های نقره در داخل شیشه ساخته می شود. به این ترتیب گرما بدون مانع از خیابان وارد اتاق می شود و انرژی حرارتی تولید شده در خانه در اثر وسایل گرمایشی در ساختمان ذخیره می شود. به این ترتیب گرما در داخل اتاق حفظ می شود.

برای اینکه پنجره های دوجداره از نظر انرژی کارآمدتر شوند، محفظه آنها با گاز آرگون بی اثر پر می شود. این یک گاز کاملا شفاف است که در دوزهای کم حتی در هوا وجود دارد. خواص صرفه جویی در انرژی پنجره های دوجداره را بهبود می بخشد و از اتلاف گرما جلوگیری می کند.

پنجره دوجداره

قاب پنجره می تواند آلومینیومی یا پلاستیکی باشد. این قاب دو شیشه را به هم متصل می کند و در نتیجه یک محفظه هوا بین آنها به وجود می‌اید. قاب آلومینیومی حاشیه ایمنی خوبی دارد. اما آلومینیوم رسانایی حرارتی بالایی دارد و به سرعت گرم می شود و به سرعت خنک می شود. بنابراین در زمستان در فضای بسته سطح شیشه در اطراف محیط پنجره دوجداره دمای کمتری نسبت به قسمت مرکزی خواهد داشت.

استفاده از قاب فاصله پلاستیکی امکان تراکم در اطراف محیط واحد دوجداره را به حداقل می رساند.

نکات انتخاب پنجره دوجداره | پروفیل ویستابست | شرکت الماس وین

تمام این اجزا در یک واحد دو جداره سطح عالی حفظ حرارت را فراهم می کند. این پنجره دو جداره همراه با یک سیستم پروفیل کم مصرف، برای آپارتمان ها، خانه ها و فضاهای اداری عالی است و به صرفه جویی در گرمایش و تهویه مطبوع کمک می کند.

پنجره های دوجداره مقاوم در برابر ضربه

برای کسانی که در طبقات اول آپارتمان ها و خانه های شخصی زندگی می کنند، پنجره های دو جداره مقاوم در برابر ضربه های مکانیکی مناسب خواهد بود. محبوب ترین گزینه های امروزی پنجره های دو جداره با شیشه تریپلکس و شیشه سکوریت هستند.

شیشه تریپلکس از چندین ورق شیشه تشکیل شده است که با یک طلق به یکدیگر متصل می شوند. اگر شیشه بشکند، طبق معمول خرد نمی شود، بلکه روی طلق باقی می ماند. از تریپلکس در ساخت شیشه جلو اتومبیل استفاده می شود.

شیشه سکوریت طبق فناوری خاصی ساخته می شود، ابتدا تا دمای بالا گرم می شود و سپس به تدریج سرد می شود. به این فرآیند سخت شدن می گویند. در نتیجه، شیشه به طرز شگفت آوری قوی می شود. در صورت شکستن، شیشه به قطعات کوچک و نه تیز زیادی خرد می شود.

 پنجره دوجداره ویستابست

شکستن پنجره های دو جداره با چنین ورقه های شیشه ای دشوار است. این یک گزینه ایده آل برای کسانی است که نگران امنیت خود هستند.

شایان ذکر است که اگرچه پنجره های دو جداره با شیشه تریپلکس و شیشه سکوریت بسیار قوی تر از پنجره های دوجداره معمولی هستند، اما نمی توانند محافظت در برابر امواج انفجار را تضمین کنند. با این حال، چنین پنجره های دو جداره به طور قابل توجهی احتمال آسیب ناشی از قطعات شیشه در صورت شکستگی را کاهش می دهد.

پنجره های دوجداره تزئینی

پنجره های دو جداره نه تنها می توانند ایمن و کم مصرف باشند، بلکه زیبا نیز هستند. انتخابی از پنجره‌های دو جداره با شیشه‌های مات، طلق رنگی، جکاکی و ‌.. نیز وجود دارد. کاربرد چنین پنجره های دوجداره ای در ساختمان های مدرن بسیار گسترده است.

اگر در انتخاب پنجره دوجداره به کمک نیاز دارید، تیم پشتیبانی شرکت پنجره دو جداره الماس وین بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهند کرد. با ما تماس بگیرید و تمام شرایط ملک خود را برای ما توصیف کنید تا بهترین پنجره دو جداره را به شما پیشنهاد دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *