وبلاگ

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره یو پی وی سی

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره در زمان استفاده از پنجره های upvc نیز ممکن است مانند هر وسیله دیگری مشکلات و ابهاماتی پیش آید که نیاز به راهنمایی و کمک داشته باشید. در این مقاله سعی می شود تا به برخی از سوال های رایج شما در این زمینه جواب دهیم تا جای ممکن راهنمایی های لازم انجام بگیرد.  اطلاع از جدیدترین متود های نصب پنجره دوجداره در تهران

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره یو پی وی سی

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره

در این مقاله کاملا به پنجره دو جداره و مشکلات آن می پردازیم.

پنجره های دو جداره upvc به چه میزان می توانند مانع از ورود آلودگی هوا و صوت باشند؟

همان طور که می دانید پنجره های دو جداره در صورت نصب صحیح و اصولی می توانند به میزان ۸۰ درصد مانع از آلودگی های صوتی و هوا شوند. استفاده از شیشه دو لایه و لاستیک های مخصوص می تواند این مهم را به خوبی انجام دهد.

چرا در بعضی مواقع پنجره های دو جداره upvc از کارایی لازم برخوردار نیستند؟

عوامل متعددی می توانند کیفیت نهایی کار را تحت الشعاع قرار دهند. کیفیت پنجره های مورد استفاده و نصب آن توسط نصاب مجرب، مهمترین فاکتورهای موثر هستند در افزایش کارایی پنجره های دو جداره عنوان شده است.

آیا پنجره های دوجداره upvc را می توان در مکان های شلوغی همچون نزدیک بزرگراه ها استفاده نمود؟

لازم به ذکر است که در استفاده از پنجره های دو جداره هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی برای مناطق پرازدحام که میزان آلودگی صوتی و محیطی آنها بسیار بالا است استفاده از پنجره های سه جداره می تواند نتیجه بهتری بدهد.

چرا از اول از پنجره های سه جداره که نسل جدیدتری هستند به جای پنجره های دو جداره استفاده نکنیم؟

درست است که می توان از ابتدا از پنجره های سه جداره بدون هیچ محدودیتی استفاده نمود ولی در بیشتر مواقع همان پنجره های دو جداره upvc جوابگو هستند و نیازی به صرف هزینه اضافی نیست.

آیا امکان تعویض پروفیل های خراب و یا تقبلی وجود دارد؟

بخش اعظم پنجره های دو جداره را پروفیل تشکیل داده است که در صورت استفاده از نوع نامرغوب، کیفیت نهایی پنجره پایین خواهد آمد. در این صورت پروفیل به مرور زمان دچار تغییر در رنگ و فرم شده و یا شکستگی در آن ایجاد می گردد. بهتر است بدانید تعویض پروفیل پنجره های دو جداره، صرفه اقتصادی نداشته و امکان پذیر نیست. همواره توجه نمایید در صورت استفاده از پروفیل مرغوب نیازی به تعمیر و تعویض نخواهید داشت زیرا عمر مفید نامحدودی دارند.

در صورت ایجاد تغییر رنگ پروفیل پنجره دو جداره آیا می توان آن را تعمیر نمود؟

شایع ترین مشکلی که در استفاده از پروفیل های نامرغوب با آن مواجه می شوید تغییر رنگ آنها است. چاره ای برای رفع این مشکل وجود ندارد. شاید بتواند در محل پنجره، اقدام به رنگ آمیزی آن نمایید ولی این کار نمی تواند از استاندارد لازم برخوردار باشد و علاوه بر آن جلوه زیبایی هم نخواهد داشت.

آیا در صورت تغییر فرم در پروفیل های پنجره دو جداره امکان ترمیم وجود دارد؟

تغییر فرمی که در پروفیل پنجره های دو جداره به وجود می آید می تواند به دو دلیل ایجاد گردد. این مشکل یا به دلیل به کار نبردن گالوانیزه درون پروفیل است و یا این که از پروفیل نامرغوب برای تولید پنجره استفاده شده است. البته علت تغییر فرم پروفیل ربطی به موضوع ندارد زیرا در هر دو حالت نمی توان پروفیل را تعویض نمود.

آیا یراق آلات پنجره های دو جداره upvc بعد از نصب امکان تعویض دارند؟

ممکن است بعد از نصب پنجره متوجه شوید که یراق آلات مورد استفاده مناسب نبوده و مشکلاتی در این زمینه برای شما پیش آید. تعویض و بهینه سازی این یراق آلات را تنها به صورت محدود می توان انجام داد. به عنوان مثال محل پیچ ها در یراق آلات مختلف یکی نیستند و ممکن است در این زمینه با مشکل مواجه شوید. البته بهتر است از ابتدا به نوع یراق آلات دقت بیشتر نمایید تا از هزینه های بعدی جلوگیری گردد.

کلام آخر

در صورتی که به تازگی قصد خرید پنجره دو جداره upvc را دارید بهتر است با رسیدگی و کسب اطلاعات کافی نسبت به انتخاب و خرید نوع باکیفیت و مرغوب آن اقدام نمایید. انواع نامرغوب ممکن است قیمت پایین تری داشته باشند ولی به دلیل این که عمر کمتری دارند، می توانند موجب شوند در آینده ای نزدیک مجبور به صرف هزینه اضافی تری شوید. این در حالی است که در صورت استفاده از پنجره های دو جداره upvc مرغوب می توان گفت به دلیل عمر نامحدود آنها مشکلی از بابت تعمیر و تعویض نخواهید داشت.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *