وبلاگ

راه هایی برای از بین بردن بخار شیشه های دوجداره

راه هایی برای از بین بردن بخار شیشه های دوجداره

راه هایی برای از بین بردن بخار شیشه های دوجداره شیشه های دوجداره از مزایای زیادی برخوردار هستند که استفاده فراوانی دارد اما این شیشه‌ها از معایبی نیز برخوردار هستند مانند تمیز کردن شیشه های دوجداره که کاری بسیار سخت می باشد بخار کردن بین شیشه های دوجداره و تمیز کردن بخار و غیره از معایب شیشه های دوجداره می باشد. بهترین مرکز فروش پروفیل یو پی وی سی در تهران


در ادامه روش های از بین بردن بخار شیشه دوجداره را برای شما ذکر می کنیم تا بتوانید در زمانی که شیشه دوجداره شما دچار بخار می‌شود به راحتی از بین ببرید و آسیبی به پنجره شما وارد نشود.

توجه داشته باشید که در حالت نرمال در پنجره های دوجداره بخار ایجاد نمی‌شود اما اگر شیشه های دوجداره دچار بخار شدن باید علت آن را پیدا کرده و به صورت اصولی از بین ببرید یکی از انواع بخار که تا حدودی سخت می باشد و بخار زدگی در فاصله بین دو جداره پنجره می باشد که می تواند عواملی مانند شکستن شیشه دوجداره یا جنس بی‌کیفیت دوجداره و همچنین نصب غیر اصولی شیشه دو جداره باشد که در ادامه روش های از بین بردن بخار شیشه دوجداره را برای شما ذکر می کنیم.

تعویض شیشه

یکی از راه هایی که شما می توانید به راحتی بخار بین شیشه دوجداره از بین ببرید این است که سعی کنید شیشه را توسط سرویس کار ماهر و مجرب تعویض کنید چرا که زمانی که بیشن شیشه دوجداره بخار ایجاد شود یعنی شیشه دگیر کیفیت قبل را ندارد.

البته در نظر داشته باشید که اگر آینده شیشه دوجداره شما دچار مشکل شده باشد می توانید آن را تعمیر کنید و دوباره از شیشه دوجداره استفاده کنید.

استفاده از محلول مه خشک کن

زمانی که شیشه پنجره های دوجداره دچار بخار در داخل شیشه شده باشد شما می توانید از محلول مه خشک کن استفاده کنید البته این کار باید توسط افراد ماهر و مجرب انجام شود تا اسیبی به پنجره وارد نمی شود.

در این روش در شیشه معمولاً سوراخ ایجاد می‌کند و محلول مه خشک‌کن را به داخل جداره شیشه ها اسپری می کند توجه داشته باشید که نباید آسیبی به شیشه وارد شود چرا که اگر به شیشه دو جداره اسیبی وارد شود باید آن را به طور کامل تعویض نمایید شما می توانید محلوله مه خشک کن را به شیشه جداره پنجره تزریق کنید پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که تمامی بخار موجود در شیشه از بین رفته و دقیقا مانند زمان قبل خواهد شد.

 

تعویض ارسی یا قاب پنجره

شما می توانید با تعویض کردن ارسی پنجره نیز به راحتی بخار بین شیشه پنجره دوجداره را از بین ببرید تا ظاهری مناسب داشته باشد. در نظر داشته باشید که این روش برای مکان هایی که از قاب متحرک استفاده می‌کنند تاثیر دارد پنجره های دو تکه دو جداره معمولاً با قاب متحرک تولید می‌شود که در دو بخش بالا و پایین حرکت می کند.

ایجاد سوراخ برای خروج بخار

اگر شما تمایلی به تعویض پنجره ندارید می توانید از روش سوراخ کردن برای خروج بخار به این شیشه دوجداره استفاده کنید برای این کار باید ابتدا پنجره را از چهارچوب خارج کرده و در قسمت انتهای پنجره سوراخ ایجاد کنید تا با تابش نور خورشید بخار آب از شیشه دوجداره خارج شود در نظر داشته باشید که پس از اینکه بخار بین شیشه های دوجداره خشک‌شد باید توسط چسب محلی که سوراخ ایجاد کرده اید را بپوشانید در نظر داشته باشید می توانید برای این که کیفیت شیشه از بین نرود سوراخ را در محل تزریق گاز ایجاد کنید همچنین باید توجه داشته باشید که گرد و خاک به داخل شیشه نفوذ نکند.

رنگ کردن شیشه یا استفاده از برچسب

بهترین راه حلی که هزینه ای برای شما نخواهد داشت این است که شیشه بخار گرفته را رنگ کنید یا با استفاده از برچسب بپوشانید البته در نظر داشته باشید که در این روش صورت مسئله را پاک می شود ولی در مواردی که نیاز ضروری به پیدا کردن علت بخار ندارد بسیار مناسب می باشد توجه داشته باشید که پنجره دوجداره با گذشت زمان دچار خرابی می‌شود سرعت خراب شدن پنجره دوجداره نیست به کیفیت ساخت این پنجره‌ها بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *