وبلاگ

انواع یراق در پنجره یو پی وی سی

انواع یراق در پنجره UPVC

انواع یراق در پنجره یو پی وی سی: یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعات و بخش‌هایی که پنجره‌های UPVC دارند، یراق آنها است. بر حسب این که از چه نوع، با چه کیفیتی از یراق در پنجره‌های یو پی وی سی استفاده شود، کیفیت و قیمت پنجره می‌تواند متفاوت باشد. امروزه در پنجره‌های یو پی وی سی از یراق‌های مختلف و متنوعی استفاده می‌شود. تفاوت در انواع یراق‌های پنجره‌های یو پی وی سی در امنیت آن تاثیر بالایی دارد. علاوه بر این بر روی زیبایی پنجره هم تاثیر می‌گذارد.  

انواع یراق در پنجره یو پی وی سی

یراق در پنجره UPVC

یراق در پنجره UPVC از جمله بخش‌ها و قطعاتی است که در خرید و انتخاب پنجره اهمیت بسیار دارد و مهم است. چرا که کیفیت یراق و تاثیر آن بر روی زیبایی و ایمنی پنجره بسیار زیاد است. از این رو، یکی از مهم ترین و اصلی ترین آیتم‌هایی است که در خرید و انتخاب پنجره باید به آن دقت و توجه نمود. به این منظور باید یراق مناسب برای پنجره‌ها را شناخت و همچنین از پروفیل مصرفی آنها تا حدودی اطلاع داشت. یراق پنجره‌های یو پی وی سی باید از آلیاژ مناسب و مقاومی ساخته شوند. این یراق‌ها همچنین باید از میزان استاندارد بالایی برخوردار باشند و بتوانند وزن زیادی را تحمل کنند و علاوه بر این ها، یراق‌ها باید از مکانیزم تولید بالا و دقیقی برخوردار باشند. تا بتوانند در طول زمانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، تحرکات مکانیکی درستی را داشته باشند. در نحوه عملکرد و ساخت و مونتاژ پنجره یو پی وی سی یراق نقش مهمی دارد.

یراق‌ها از کیفیت‌های مختلف و مارک‌های مختلفی تولید می‌شوند. بنابراین نوع یراق تاثیر زیادی بر روی کیفیت و کاربرد پنجره دارد.

یراق‌ها از کیفیت‌های مختلف و مارک‌های مختلفی تولید می‌شوند. بنابراین نوع یراق تاثیر زیادی بر روی کیفیت و کاربرد پنجره دارد.

یراق‌ها از کیفیت‌های مختلف و مارک‌های مختلفی تولید می‌شوند. بنابراین نوع یراق تاثیر زیادی بر روی کیفیت و کاربرد پنجره دارد. در بین انواع مختلف براق‌ها تولید شده می‌توان به برخی از یراق‌ها با کیفیت و مفید اشاره کرد. این گونه یراق‌ها که در پنجره‌های یو پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سبب افزایش ایمنی و امنیت پنجره و همچنین بالا بردن کیفیت آنها می‌شوند.

ویژگی‌های یراق در پنجره UPVC

یراق‌های خود دارای برخی ویژگی‌ها هستند. داشتن چنین ویژگی‌هایی در یراق بر روی کیفیت و حتی کارآیی آن تاثیر بسیاری می‌گذارد. از جمله ویژگی‌هایی که یک یراق با کیفیت و خوب باید داشته باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحمل وزن لنگه باز شو

اولین و مهم ترین خصوصیتی که یک یراق خوب باید داشته باشد، تحمل وزن است. یک یراق خوب باید توانایی تحمل وزن زیادی را داشته باشد. چرا که پنجره‌ها در ابعاد گوناگون تولید می‌شوند و اندازه باز شدن هر پنجره هم در مقایسه با پنجره‌های دیگر فرق می‌کند. به همین دلیل داشتن قابلیت و توانایی باز شدن هر دو لنگه از جمله خصوصیت مهم و اصلی یراق است.

استاندارد بودن یراق تولید شده

یراق تولید شده باید استاندارد باشد. اگر یراق استاندارد نباشد. در این صورت نمی‌توان به عنوان یک عایق خوب عمل نماید. در نتیجه گرد و خاک و غیره به داخل ساختمان نفوذ می‌کنند. چرا که غیر استاندارد بودن یراق پنجره یو پی وی سی موجب می‌شود که عملیات فیتینگ میان لاستیک آب بندی و پروفیل درست عمل نکند. بنابراین پنجره تولید شده از کارآیی لازم و کیفیت خوب برخوردار نخواهد شد.

یراق تولید شده باید استاندارد باشد. اگر یراق استاندارد نباشد. در این صورت نمی‌توان به عنوان یک عایق خوب عمل نماید.

یراق تولید شده باید استاندارد باشد. اگر یراق استاندارد نباشد. در این صورت نمی‌توان به عنوان یک عایق خوب عمل نماید.

مقاوم بودن در برابر تغییرات جوی

یراق خوب باید دارای درجه مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و غیره باشد. چرا که از پنجره‌های یو پی وی سی در مکان‌های و محیط‌های آب و هوایی مختلف استفاده می‌شود. بنابراین باید یراق‌های به کار رفته در آن از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در برابر سرما، گرما و رطوبت و بارندگی مقاوم باشد. در غیر این صورت یراق دچار آسیب و خوردگی شده و از بین می‌رود.

روان بودن

دیگر ویژگی و خصوصیت مهمی که باید یراق خوب و استاندارد داشته باشد، روان بودن و کاربران آسان آن است. یراق به کار رفته در تولید پنجره یو پی وی سی باید در عمل باز و بسته شدن پنجره بسیار روان و راحت کار کرده و فشار کمی به دستگیره‌ها وارد نماید.

انواع یراق در پنجره‌های یو پی وی سی

در تولید پنجره‌های یو پی وی سی از یراق‌های متنوع و مختلفی استفاده می‌شود. با این حال، به دلیل سرعت بالایی که پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های مدرن دارد، هر روز بر نوع و تنوع یراق‌ها افزوده می‌شود و نو آوری‌های جدید در این زمینه به وجود می‌آید. ولی با این حال، مهم ترین و اصلی ترین یراق‌های استفاده شده در پنجره‌های یو پی وی سی عبارتند از:

اسپانیولت چیست؟

یکی از مهم ترین یراق‌هایی که در تولید پنجره‌های یو پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد، یراق اسپانیولت است. در تولید یراق اسپانیولت باید از آلیاژ مناسب و استاندارد استفاده شود. چرا که عدم استفاده از آلیاژ با کیفیت و مناسب موجب می‌شود که چرخ دنده‌های یراق از کار افتاده و در نتیجه بر روی دستگیره‌ها فشار زیادی وارد شود. امروزه در بازار دو نوع یراق اسپانیولت وجود دارد، اسپانیولت های دری و انواع مختلف اسپانیولت های پنجره ای. هر دوی این یراق‌ها بایستی از کیفیت خوبی برخوردار باشند.

یکی از مهم ترین یراق‌هایی که در تولید پنجره‌های یو پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد، یراق اسپانیولت است.

یکی از مهم ترین یراق‌هایی که در تولید پنجره‌های یو پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد، یراق اسپانیولت است.

برندهای مطرح سازنده یراق در پنجره های UPVC

روتو (roto)

یکی از انواع یراق در پنجره UPVC یراق آلات روتو هستند. این یراق آلات تولید کشور آلمان هستند و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند. یراق آلات روتو دارای قابلیت تحمل وزن بالا و همچنین قابلیت مهار وزن لنگه باز شو است. از جمله خصوصیات و ویژگی‌هایی که این یراق آلات دارد می‌توان به ضد سرقت بودن و ایمنی بالای آن اشاره کرد. علاوه بر این کیفیت این یراق بسیار بالا است و در برابر هر گونه محیط آب و هوایی و خوردگی مقاوم است. از دیگر ویژگی‌هایی که یراق روتو دارد، می‌توان به ضد خش بودن و داشتن طول عمر بالا و همچنین زیبایی فوق العاده آن اشاره نمود. این یراق‌ها از استانداردهای جهانی برخوردار هستند. استفاده از این یراق‌ها در طبقات همکف مناسب تر است. چرا که می‌تواند با استفاده از دستگاه‌های هوشمند الکترومکانیکی، و دستگیره‌های قفل شونده امنیت آن را تا بالاترین درجه افزایش داد. با این حال، استفاده از پنجره‌هایی که دارای این یراق هستند، برای اتاق مطالعه، آشپزخانه و حتی اتاق نشیمن مناسب هستند.

یکی از انواع یراق در پنجره UPVC یراق آلات روتو هستند. این یراق آلات تولید کشور آلمان هستند و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند.

یکی از انواع یراق در پنجره UPVC یراق آلات روتو هستند. این یراق آلات تولید کشور آلمان هستند و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند.

شورینگ (shoring)

از دیگر یراق‌های با کیفیت و مرغوب که در پنجره‌های یو پی وی سی استفاده می‌شود، یراق شورینگ است. این یراق‌ها تولید کمپانی شورینگ آلمان می‌باشند. کمپانی شورینگ در سال ۱۹۵۳ در شهر ترویسدروف آلمان تاسیس شد. این کمپانی به سرعت توانست در زمینه تولید انواع یراق آلات درب و پنجره پیشرفت کند و امروزه به یکی از برترین و بهترین برنده‌های درب و پنجره در دنیا تبدیل شده است. امروزه محصولات شورینگ از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از جمله ویژگی‌ها و خصوصیاتی که محصولات شورینگ دارند، می‌توان به داشتن به روزترین استاندارد Ral و همچنین داشتن تاییدیه ۶۰۰ ساعت تست با آب نمک اشاره کرد. افزون بر این ضخامت آبکاری شده یراق شورینگ ۶۰۰ – ۲۵۰ نامتر است. داشتن چنین ضخامتی موجب ایجاد کیفیت بسیار بالا نسبت به آبکاری یا ذرات نانو و کروم ایجاد کرده است.

از دیگر یراق‌های با کیفیت و مرغوب که در پنجره‌های یو پی وی سی استفاده می‌شود، یراق شورینگ است.

از دیگر یراق‌های با کیفیت و مرغوب که در پنجره‌های یو پی وی سی استفاده می‌شود، یراق شورینگ است.

زیگنیا (ZIGINIYA)

یراق زیگنیا هم از دیگر یراق‌های با کیفیت و مرغوب ساخت آلمان است. از این یراق در درب‌ها و پنجره‌های تک حالته، دو حالته کشویی، فولکس واگنی در سایزهای مختلف تولید و عرضه می‌شود. یراق‌های زیگنیا دارای ده سال گاراتنی می‌باشند. این یراق ها، هم مانند سایر یراق‌های تولیدی آلمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین از نظر ایمنی و امنیت بسیار مناسب می‌باشند.

یراق زیگنیا هم از دیگر یراق‌های با کیفیت و مرغوب ساخت آلمان است. از این یراق در درب‌ها و پنجره‌های تک حالته، دو حالته کشویی، فولکس واگنی در سایزهای مختلف تولید و عرضه می‌شود.

یراق زیگنیا هم از دیگر یراق‌های با کیفیت و مرغوب ساخت آلمان است. از این یراق در درب‌ها و پنجره‌های تک حالته، دو حالته کشویی، فولکس واگنی در سایزهای مختلف تولید و عرضه می‌شود.

جی یو (GU)

از دیگر یراق‌های مطرح و پر استفاده در درب و پنجره‌های یو پی وی سی یراق جی یو است. این برنده از یراق امروزه در سه مارک آلمانی، ترک و چینی در بازار وجود دارند. هر سه مارک از کیفیت و اطمینان بالایی برخوردار می‌باشند. هر دو مارک این یراق استاندارد و بهینه است. با این حال، برنده‌های آلمانی و ترک نسبت به برند چینی با کیفیت تر است و همچنین کمی گران تر می‌باشند.

از دیگر یراق‌های مطرح و پر استفاده در درب و پنجره‌های یو پی وی سی یراق جی یو است.

از دیگر یراق‌های مطرح و پر استفاده در درب و پنجره‌های یو پی وی سی یراق جی یو است.

کاله (KALEH)

یراق کاله از جمله یراق‌ها با کیفیت و استاندارد تولید ترکیه است. یراق کاله دارای قدمت ۶۰ ساله است. به همین دلیل می‌توان گفت که یراق کاله یکی از اصلی ترین و مهم ترین پیشگامان تولید یراق درب و پنجره یو پی وی سی و آلومینیومی است. یراق کاله از بهترین و به بروزترین فناوری‌های دنیا که مبتنی بر دانش و تجربه و مهارت است بهره مند است. این یراق با توجه به قابلیت مدیریت سیستم‌ها توانسته است، بالاترین گواهینامه‌های استاندارد دنیا مانند TSEN 1326-8,TSEN B26-1,TS, DIN, GOST,SEPPRO را به دست آورد. همه این استاندارد از کشورهای اروپایی است که نشان از کیفیت و طول عمر یراق کاله می‌دهد. علاوه بر این کاله در تلاش است بهترین و شایسته ترین خدمات را در توزیع و پخش یراق آلات داشته باشد و در راستای کاهش مصرف انرژی و داشتن محیطی پاک و افزایش امنیت عمل کرده است و عملکرد بسیار خوب و عالی دارد. یراق‌های کاله امروزه از ویژگی‌ها و خصوصیات بسیاری برخوردار هستند که از مهمترین و اصلی ترین آنها می‌توان به داشتن قابلیت تنظیم عمودی با کمر بندی کناری، داشتن گیره‌هایی در همه قسمت‌ها و غیره اشاره کرد.

یراق کاله از جمله یراق‌ها با کیفیت و استاندارد تولید ترکیه است. یراق کاله دارای قدمت 60 ساله است.

یراق کاله از جمله یراق‌ها با کیفیت و استاندارد تولید ترکیه است. یراق کاله دارای قدمت ۶۰ ساله است.

ورنه (VORNEH)

کشور ترکیه یکی از کشورهای مطرح و مهم در زمینه تولید انواع یراق پنجره یو پی وی سی می‌باشد. از جمله یراق‌های با کیفیت و مرغوب تولید ترکیه یراق ورنه است. یراق آلات ورنه ترکیه دارای گارتنی تعویض محصولات یو پی وی سی و همچنین از جنس آلومینیوم است. استفاده از این یراق‌ها به افزایش ایمنی و زیبایی پنجره‌ها بسیار کمک می‌کند.  

کشور ترکیه یکی از کشورهای مطرح و مهم در زمینه تولید انواع یراق پنجره یو پی وی سی می‌باشد.

کشور ترکیه یکی از کشورهای مطرح و مهم در زمینه تولید انواع یراق پنجره یو پی وی سی می‌باشد.

وی اچ اس (VHS)

یراق‌های وی اچ اس هم از دیگر یراق‌های تولیدی ترکیه است. کمپانی VHS ترکیه از سال ۱۹۹۷ شروع به تولید انواع یراق آلات درب و پنجره‌های یو پی وی سی کرده است. با افزایش استفاده از پنجره‌ها و درب‌های یو پی وی سی تولید این شرکت هم گسترش پیدا کرد و امروزه تبدیل به یکی از بهترین و مطرح ترین شرکت‌ها در تولید یراق آلات درب و پنجره یو پی وی سی شد. تولیدات این کمپانی امروزه همه نیازها تولید کنندگان درب و پنجره را بر طرف می‌کند. یراق آلات تولیدی کمپانی VHS ترکیه دارای مزایای بسیاری است. این محصولات در مقایسه با محصولات مشابه و رقیب از مزیت‌های بسیاری برخوردارند. علاوه بر این محصولات این کمپانی دارای ضمانت بوده و می‌توان گفت که در زمینه یراق آلات محصولات منحصر به فردی دارد.

یراق‌های وی اچ اس هم از دیگر یراق‌های تولیدی ترکیه است. کمپانی VHS ترکیه از سال 1997 شروع به تولید انواع یراق آلات درب و پنجره‌های یو پی وی سی کرده است.

یراق‌های وی اچ اس هم از دیگر یراق‌های تولیدی ترکیه است. کمپانی VHS ترکیه از سال ۱۹۹۷ شروع به تولید انواع یراق آلات درب و پنجره‌های یو پی وی سی کرده است.

یراق آکادو

از دیگر یراق‌های مطرح و محبوب در بازار، یراق آکادو است. این یراق هم تولید کشور ترکیه است. کارخانه تولید یراق آکادو در سال ۲۰۰۹ میلادی راه اندازی شد. هدف کمپانی آکادو تولید یراق‌های با کیفیت بالا بود که بتواند به یک برند و مارک ماندگار در این زمینه تبدیل شود. امروزه بعد از گذشت چندین سال از آغاز فعالیت این کمپانی، یراق آکادو به یکی از بهترین برندها در این زمینه تولید شده است. تولید یراق‌هایی با کیفیت‌های بالا، موجب شد، که این کمپانی بتواند در مدت زمانی کم، معتبرترین استانداردهای اروپایی را به دست آورد. همین عامل موجب تمایز یراق آلات این کمپانی با کمپانی‌های دیگر شده است. از جمله استانداردهای اروپایی که یراق آکادو موفق به کسب آنها شده است، می‌تواند به استاندارد RAL و IFT از کشور آلمان، استاندارد Tecnalia از کشور اسپانیا و همچنین استاندارد GOS از کشورهای اوکراین و روسیه اشاره نمود. علاوه بر این ها، باید گفت که یراق آکادو دارای استانداردی بالای خود کشور ترکیه نیز هست. استاندارهای که این یراق به دست آورده است بعد از انجام تست‌ها و آزمون‌های مختلف مانند تست نمک برای اثبات عدم زنگ زدگی، تست مقاومت در برابر فشار باد و نفوذ آب و تست‌های امنیتی و ماندگاری است. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد و متمایزی که یراق آکادو دارد، می‌توان به آبکاری ۱۲ میکرونی، رنگ نقره‌ای مات اشاره کرد. بنابراین این یراق از کیفیت و اعتبار جهانی برخوردار است.

یراق آکادو تولید کشور ترکیه است. کارخانه تولید یراق آکادو در سال 2009 میلادی راه اندازی شد.

یراق آکادو تولید کشور ترکیه است. کارخانه تولید یراق آکادو در سال ۲۰۰۹ میلادی راه اندازی شد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *