وبلاگ

آیا همه پنجره های دوجداره UPVC عایق صداست؟

آیا همه پنجره های دوجداره عایق صداست

آیا همه پنجره های دوجداره UPVC عایق صداست؟ : امروزه با توجه به گسترش ساخت و ساز شهرها آلودگی صوتی یک مشکل اساسی برای بسیاری از افراد می باشد بهترین راه حل استفاده از پنجره های دوجداره می باشد که عایق صوتی می باشند تا سر و صدا و آلودگی های صوتی به ساختمان ورود نکنند پیشنهاد ما به شما استفاده از پنجره های دوجداره می باشد که از جنس آلومینیومی و upvc باشند چرا که این پنجره را به گونه ای طراحی و تولید شده اند که عایق خوبی برای آلودگی های صوتی می باشد.


‌ البته در نظر داشته باشید که شما باید برای خرید پنجره های دوجداره دقت لازم را داشته باشید چرا که در تولید برخی از پنجره های دوجداره از مواد اولیه نامرغوب استفاده می‌شود و باعث می‌شود تا در برابر آلودگی‌های صوتی نباشد اما به طور کلی باید تمامی پنجره های دوجداره عایق صوتی باشد در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد که آیه تمامی پنجره دوجداره عایق صدا هستند یا خیر؟؟  بهترین فروشگاه شیشه سه جداره در تهران

آیا همه پنجره های دوجداره UPVC عایق صداست؟

علت عبور صدا از پنجره دوجداره

در حالت کلی پنجره های دوجداره باید عایق صدا باشد اما در برخی موارد برخی از مشتریان گزارش می دهند که صدا به راحتی از پنجره دوجداره عبور داده می‌شود در ادامه قصد داریم عوامل تاثیرگذار در عایق بندی صوتی تایید جداره را ذکر کنیم.

یکی از عواملی که در عایق بندی صوتی تاثیرگذار می‌باشد آب بندی پنجره دوجداره و یراق آلات مصرفی می باشد کیفیت و جنس مواد اولیه در ساخت پنجره و نحوه نصب پنجره دوجداره نوع پنجره دوجداره و همچنین شیشه های پنجره دوجداره و ضخامت آنها نیز در عایق بندی صوتی تاثیر گذار می باشد البته در نظر داشته باشید که گاز موجود در شیشه ها نیز تاثیرگذار در عایق بندی صوتی می باشد در هر کدام از موارد بالا که ذکر شد اگر مشکلی وجود داشته باشد می تواند علت عبور صدا از پنجره های دوجداره می باشد.

ویژگی های یک پنجره دوجداره با عایق صوتی خوب

یکی از ویژگی‌های مهم پنجره های دوجداره که عایق صوتی خوبی دارد اورجینال و از برندهای معتبر با سابقه خوب باشد همچنین باید شیشه های دوجداره از چهار میل یا ۶ میل برخوردار باشد که بین شیشه های دوجداره گاز آرگون استفاده شده باشد همچنین دارای طراحی و بازشو مناسب محیط باشد.

یکی دیگر از ویژگی های پنجره دوجداره عایق استفاده از یراق آلات با کیفیت و مناسب باشد همچنین باید از لاستیک های آب بندی مناسبی نیز استفاده شود اگر شما می خواهید پنجره دوجداره شما در برابر صدا عایق خوبی داشته باشد حتماً برای نصب از افراد ماهر و با تجربه استفاده نمایید.

چه پنجره‌های بهترین عایق بندی صوتی را دارد؟

اگر شما در مکانی زندگی میکنید که بیش از حد شلوغ می باشد مانند نزدیک به فرودگاه یا نزدیک اتوبان و … به شما پیشنهاد می کنیم از پنجره سه جداره دو حالته یا پنجره های دوجداره با روکش لمینت استفاده کنید که از ۵ کانال برخوردار می باشند همچنین پروفیل گالوانیزه استاندارد را نیز دارد توجه داشته باشید که این پنجره از لاستیک‌های دسته بندی EPDM که بهترین لاستیک های درزبندی می باشند نیز برخوردار هستند.

توجه داشته باشید که اگر پنجره های مورد استفاده شما تمامی عواملی که برای عایق صوتی خوب لازم باشد را داشته باشند و به درستی نصب نشوند عملکرد پنجره ها پایین آمده پس به شما پیشنهاد می کنیم که حتما برای نصب پنجره های دوجداره از افراد ماهر و با تجربه استفاده کنید تا عملکرد عایق صوتی به صورت صد در صدی را داشته باشید.

علت صدای زوزه باد پنجره های دوجداره

زوزه باد یکی از مشکلاتی می باشد که در برخی از ساختمان ها افراد با آن روبرو می شوند که در ادامه دلیل صدای زوزه باد را برای شما ذکر می کنیم.

در ارتفاعات زیادی هستید:

اگر شما در برج های چندین طبقه و ساختمان های بسیار بلند زندگی کنید وزش باد در طبقات بالا افزایش می یابد و شما صدای زوزه باد را می شنوید.

محل قرارگیری پنجره در نمای ساختمان

پنجره های دو جداره معمولاً دارای یک شیار راه آب می باشند که در زمان شستشوی یا باران آبی که بر روی پنجره باقی می ماند از راه این شیار تخلیه می شود که اگر پنجره های شما در زاویه مناسبی نصب نشود باعث میشود شما از طریق این شیار ها باد را احساس کنید.

نصب غیر استاندارد پنجره دوجداره

یکی دیگر از عواملی که شما احساس زوزه باد را داشته باشید این است که پنجره های دوجداره به صورت استاندارد نصب نشود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *